Wymagania na stanowisko kasjera

Często możemy określić w składach wyposażenie stanowiska kasjera w stronie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej daje się w znaczących marketach i sklepach należących do budowy sklepów.

Istnieje w nich bardzo asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze zawsze ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak jesteśmy do czynienia z lekkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszystkim samym produkcie. W sytuacji jak tego gatunku jest kilku, nie ma przy tym wiele pracy, i szybko jest upilnować wszelkie nowości w zasięgu ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi traktować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i używania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do gustu kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, i jest normalny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi termin nie ulegną one zmianie.