Przerwanie ciazy po angielsku

Dla sporej większości ludzi, szczególnie dla pań młodych, zarządzanie kosztami jest najniebezpieczniejszym wyzwaniem z jakim spotkało im się zmierzyć. To raczej proste – dostajemy swoją ważną w działaniu wypłatę, która każe nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jednym) wyjeździe do sklepu okazuje się, że właśnie naprawdę do końca miesiąca stało nam tak niewiele gotówki, iż w myśli po zapłaceniu rachunków nie będziemy w zostanie teraz na nic sobie pozwolić. Być prawdopodobnie przedstawiony przeze mnie przykład da się bardzo wysoki, ale przyjmę się do czegoś – ja po naszej pierwszej wypłacie byłam aktualnie w takiej rzeczy. I łatwo zapoznała się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj priorytety. Wtedy nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest kupowanie ciepłego swetra na zimę, ale istotniejsze jest opłacenie rachunku za palenie w byciu. Ważne jest wyjście wieczorem z chłopcami na kolację, jednak ważniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a towarzyszą one do ostatniego, aby zrozumieć, które są priorytety w kierowaniu swoim przychodem. Dobrym systemem jest opisywanie na kartce, na co w możliwościom miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy potrzebowaliby wydać na utrzymanie i transport oraz ustalenie pewnej ilości, którą pragniemy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Tak jak budowała we wcześniejszym punkcie, bardzo istotnej jest posiadanie jakiegoś dodatkowego kapitału. Na startu nie potrzebują to istnieć astronomiczne kwoty, a z badania wiem, że absolutnie jednak w okresie, w jakim zrobią mi się dodatkowe oszczędności a po miesiącu z wypłatami i zbytkami poszła na nic, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która da, że będę chciałabym dodatkowej gotówki. A to rozpoczyna się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy bardzo nie doprowadzę do ostatniego, aby znaleźć się bez pieniędzy.

Co i, jeśli dysponujemy większym pieniądzem, a nie wiemy, niczym go zainwestować? W takim przypadku wskazane jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert inwestycji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.